«بهرام فاضلی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، با عرض تسلیت به مناسبت در پیش بودن سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، افزود: انتخابات یکی از مباحث مهم پیش‌رو است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد. وی ادامه داد: ملت ایران در آستانه انتخابات […]

«بهرام فاضلی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، با عرض تسلیت به مناسبت در پیش بودن سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) و سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، افزود: انتخابات یکی از مباحث مهم پیش‌رو است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد.

وی ادامه داد: ملت ایران در آستانه انتخابات خاص و حساس قرار دارد و امیدواریم به عنوان دستگاهی فرهنگی بتوانیم در حد توان به شکلی گام برداریم تا منویات مقام معظم رهبری برای حضور پرشور در انتخابات محقق شود.

فاضلی تاکید کرد، این امر باید صرفنظر از نوع گرایش ها باشد و امیدواریم خیر ملت از خروجی صندوق های رای بیرون آید.

فاضلی در بخش دیگر از سخنانش ادامه داد: از سال ۹۸ به بعد، برنامه های فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را تنظیم کردیم و برنامه امسال نیز تدوین و ارائه شده است و تحقق این برنامه ها به تامین اعتبار نیاز دارد که پیگیر این مقوله هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: با تمام توان تلاش می کنیم تا ظرفیت ها را به کار بگیریم تا این ارگان بیشتر از پیش به اهداف خود برسد همانگونه که در همه شهرستان ها امکانات و مجتمع های ما در حال فعالیت است.

این مسوول یادآور شد، از سوی دیگر عملکرد رسانه موجب بالارفتن آگاهی مردم از این اقدامات می شود و باید از ظرفیت رسانه در راستای اطلاع رسانی اقدامات استفغاده کنیم.

۱.۵میلیون کرمانشاهی واجد شرایط رای دادن هستند

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

به گفته مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

«جلیل بالایی»، اظهار داشت: در انتخابات پیش رو ۳۴ هزار و ۱۹ رای اولی در سطح استان داریم که از این آمار ۱۶ هزار و ۷۱۵ نفر زن و ۱۷ هزار و ۳۰۴ نفر مرد هستند.

وی با تاکید بر اینکه تمام امکانات استان برای برگزاری انتخاباتی ایمن و سالم به کارگیری می شود، گفت: هیات های اجرایی استان برای دسترسی آسان و شایسته شهروندان به شعب اخذ رای هزار و ۹۴۲ شعبه را جانمایی و مصوب کرده که از این تعداد ۹۵۳ شعبه شهری و ۹۸۹ شعبه روستایی است.

به گفته دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از مجموع شعب استان، یک هزار و ۵۵ شعبه به صورت ثابت و ۸۸۷ شعبه به صورت سیار دایر می شود.