رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه از افتتاح فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه در پایان سال ١۴٠٠ خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، مهندس امین سرتیپ نیا در حاشیه بازدید رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه از پروژه قطار شهری اظهار داشت: این پروژه در دو فاز و […]

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه از افتتاح فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه در پایان سال ١۴٠٠ خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه، مهندس امین سرتیپ نیا در حاشیه بازدید رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه از پروژه قطار شهری اظهار داشت: این پروژه در دو فاز و یک خط درحال اجراست که اگر همت کافی صورت گیرد و منابع مورد نظر تزریق شود ان شاء الله فاز اول آن تا پایان سال ١۴٠٠ به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فاز دوم آن بنابر قرارداد از پیش تعیین شده باید در سال ١۴٠۵ افتتاح شود، افزود: پروژه های بزرگ شهری، نیازمند فکری، همت و هزینه کلان است اما متأسفانه درخصوص منابع مالی ضعیف عمل شده است.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: از سال ١٣٩٠ تا سال ١٣٩٨ مبلغ ٢٨٠ میلیارد تومان به پروژه اعتبار تعلق گرفته که با بروزرسانی وضعیت کنونی بیش از ٢ هزار میلیارد تومان است.

سرتیپ نیا با بیان اینکه یک هزار و ٣۴٠ میلیارد تومان درخواست شهرداری در سال ٩٩ بوده است گفت: تاکنون ١٣٨ میلیارد تومان آن تحقق یافته است.

وی بودجه پیشنهادی در سال ١۴٠٠ را مبلغ ٩٠٠ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: اگر از طریق تزریق بودجه دولتی و حمایت نمایندگان کرمانشاه در کمسیون تلفیق بتوانیم ردیف را تغییر دهیم، این مبلغ افزایش پیدا خواهد کرد.

این مسؤل در ادامه با بیان اینکه متروی تهران سال ١٣۵۴ آغاز شد اما در سال ٧٨ خط یک آن باوجود حمایت ها و منابع کافی به بهره برداری رسید گفت: در کرمانشاه اکنون ٩ سال است که کار آغاز شده آنهم در شرایط بد اقتصادی که البته اگر حمایت شود ان شاء الله بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در پایان خرید مصالح در گذشته را یکی از اقدامات خوب دانست و با بیان اینکه اقدامات لازم جهت تهیه ناوگان از طریق وزارت کشور صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بنابر وعده داده شده تعداد ٣۶ واگن با ظرفیت ٧ هزار و ٢٠٠ نفر تا پایان سال ١۴٠٠ تحویل خواهد شد.