« نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه که به دنبال افزایش حقوق قضات و کارکنان این قوه بود مخالفت کردند.» طرح تسری فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه که با حمایت های ابراهیم رئیسی رئیس وقت قوه قضاییه در مجلس اعلام وصول گردید در جلسه ۱۵ دیماه […]

« نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه که به دنبال افزایش حقوق قضات و کارکنان این قوه بود مخالفت کردند.»
طرح تسری فوق العاده خاص کارکنان قوه قضاییه که با حمایت های ابراهیم رئیسی رئیس وقت قوه قضاییه در مجلس اعلام وصول گردید در جلسه ۱۵ دیماه با ۹۷ رای موافق ۱۱۵ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع نمایندگان رد شد. علت مخالفت نمایندگان مجلس با این طرح یکی بار مالی این طرح و مغایرت آن با اصل ۷۵ قانون اساسی بود و دیگری این که در وضعیتی که طبق لایحه بودجه قرار است حقوق کارکنان دولت تنها ده درصد در سال آینده رشد کند، افزایش بالای حقوق کارکنان این قوه تبعیض آمیز است. نکته عجیب در خصوص این طرح رفتار دوگانه ابراهیم رئیسی در مقام ریاست بر قوه قضاییه و مجریه با این طرح بود بنحوی که علی رغم حمایت از طرح تسری در زمان ریاست قوه قضاییه در جایگاه ریاست جمهوری مخالفت خود را با این طرح اعلام و مانع از تصویب آن در مجلس گردید.
به فاصله سه روز پس از رد طرح تسری در مجلس شورای اسلامی کارکنان و قضات دادگستری سراسر کشور در اعتراض به رد این طرح از سوی نمایندگان مجلس دست به تحصن زدند. همزمان با سراسر کشور پرسنل و کارکنان دادگستری کرمانشاه صبح روز شنبه ۱۸ دیماه با تجمع در محوطه دادگستری دست از کار کشیدند و خواهان تصویب این طرح و بهبود وضعیت معیشتی خود شدند.
تجمع کنندگان که نسبت به تغییر موضع ابراهیم رئیسی معترض و دلخور بودند با سردادن شعارهایی خشم خود را نسبت به عدم تایید طرح تسری اعلام داشتند.
در ابتدای این تجمع یکی از حاضرین به نمایندگی از تجمع کنندگان با قرار گرفتن در پشت تریبون به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: طی صحبتی که سال گذشته با آیت اله رئیسی در مقام ریاست دستگاه قضایی داشتیم ایشان قول بهبود وضعیت معیشتی همکاران خود در دستگاه قضایی را دادند اما متاسفانه پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری و کسب آرای مردم همه چیز را فراموش کردند.
وی با ابراز گله مندی از نمایندگان مجلس اظهار داشت: این وضعیت جنگ بین حق و باطل است و ما کارکنان دادگستری حق هستیم چرا که چیزی بیشتر از حقوقمان را نمی خواهیم.
در ادامه این تحصن رئیس کل دادگستری استان با حضور در جمع معترضین به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار نمود: از شما همکاران، قضات و کارکنان اداری استان سپاسگزارم که طی ۲۷ ماه گذشته زحمت کشیدید و به مردم خدمت نمودید بنحوی که دادگستری استان در سطحی عالی قرار دارد و در مرکز هم به عنوان یک دادگستری قوی و مردم دار مطرح می باشد.
توسلی زاده افزود: به عنوان رئیس کل دادگستری از اینکه یک همکار می آید و از مشکلات می گوید و من نمی توانم کاری بکنم خجالت می کشم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرموده اند شان دستگاه قضایی این است که اگر دستگاه قضایی سالم باشد، دستگاه های دیگر به سلامت خواهند گرایید و اگر خدایی ناکرده نا سالم بود، قاعدتا دستگاه های دیگر هم به عدم سلامت خواهند گرایید گفت: مجلس می بایستی شان و جایگاه دستگاه قضا را حفظ کند. رای منفی مجلس و اظهارات نماینده دولت با طرح تسری مخالف با اصول اخلاقی است، هرچند اطمینان دارم نمایندگان استان با تصویب این طرح همراه بودند.
گفتنی است در پایان این تجمع بیانیه ای در اعتراض به رد طرح تسری از سوی مجلس شورای اسلامی قرائت شد که با تایید حضار همراه گردید.