مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: در صورتی که رانندگان اتوبوس بین شهری، اقدامات لازم در شناسایی مسافران کرونایی رو انجام ندهند، مجازاتی از جمله: یک سال لغو مجوز رانندگی و همچنین جریمه نقدی برای آنان در نظر گرفته می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل […]

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: در صورتی که رانندگان اتوبوس بین شهری، اقدامات لازم در شناسایی مسافران کرونایی رو انجام ندهند، مجازاتی از جمله: یک سال لغو مجوز رانندگی و همچنین جریمه نقدی برای آنان در نظر گرفته می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی گفت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تأکید بر دستورالعمل های بهداشتی در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای با نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه نظارت بر وظیفه شرکت های مسافربری در استعلام وضعیت سلامت مسافران بصورت جدی اقدام می گردد.

وی در ادامه افزود: فروش بلیط و صدور صورت وضعیت مسافری منوط به رعایت دستورالعمل های اجرایی می باشد.

کرمی افزود: فروش بلیط بدون استعلام کد ملی در سایت وزارت بهداشت اکیدا ممنوع است و سوار نمودن مسافر بدون بلیط حتی در بین راه ممنوع می باشد.

وی ادامه داد: فروش بلیط با رعایت فاصله اجتماعی در اتوبوس ها، مینی بوس ها صرفا صندلی کنار شیشه و در سواری ها بین شهری صرفا ۳ نفر مجاز می باشد.

مهندس کرمی در پایان افزود: مسافران جاده ای که قصد سفر با ناوگان مسافربری عمومی را دارند پیش از سفر از طریق سایتwww.safarvip.com به وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل کنند.