معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: درراستاي حمايت از خانواده هاي داراي فرزند معلول و برابر ابلاغيه ستاد کل نيروهاي مسلح، معافيت تنها فرزند ذکور سالم خانواده هاي داراي فرزند معلول شديد، به ماده 6 قانون جامع حمايت از معلولان افزوده شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: درراستای حمایت از خانواده های دارای فرزند معلول و برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، معافیت تنها فرزند ذکور سالم خانواده های دارای فرزند معلول شدید، به ماده ۶ قانون جامع حمایت از معلولان افزوده شد.

به گزارش چویرنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “مسعود همتی” اظهار داشت: درماده ۶ قانون خدمت وظیفه عمومی یکی از فرزندان ذکور بواسطه معلولیت پدر ویا مادر و یا دو فرزند معلول خانواده از خدمت دوره ضرورت معاف می شوندکه معافیت فوق نیز به این ماده افزوده شده و واجدین شرایط می توانند با تاییدیه سازمان بهزیستی از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) محل سکونت برای ثبت درخواست خود اقدام و از رده  وظیفه عمومی شهرستان محل سکونت خود پیگیری نمایند .

وی افزود: به عنوان مثال، در خانواده دارای یک فرزند ذکور سالم و یک فرزند معلول ،در صورت تایید معلولیت شدید فرزند از سوی سازمان بهزیستی و شورای پزشکی وظیفه عمومی ،تنها فرزند ذکورسالم خانواده از خدمت دوره ضرورت معاف می شود.

همتی در پایان گفت: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir و یا کانال سازمان در پیام رسان های داخلی(سروش،ایتا و روبیکا) به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه