معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان با اشاره به وجود ۲۱۰ واحد ضایعاتی در شهر کرمانشاه، از ساماندهی آن ها در آینده ای نزدیک خبر داد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان با اشاره به وجود ۲۱۰ واحد ضایعاتی در شهر کرمانشاه، از ساماندهی آن ها در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش چویرنیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “فرزاد اکبری” در جلسه ساماندهی مغازه های ضایعاتی شهر کرمانشاه که در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: با وجود اینکه در قانون وظیفه ای برای پلیس به منظور ساماندهی مغازه های ضایعاتی تعریف نشده اما فرمانده انتظامی استان با توجه به حساسیتی که نسبت به این موضوع دارند و اینکه جزو مطالبات مردم نیز هست با همراهی دستگاه های مربوطه نسبت به این کار اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: ضایعات فروشی ها علاوه بر مزاحمت هایی که ایجاد می کنند، عمدتا به محلی برای تجمع معتادان متجاهر و همچنین خرید و فروش اموال مسروقه تبدیل شده اند.

سرهنگ اکبری تصریح کرد: حضور ضایعاتی ها در برخی ورودی های شهر کرمانشاه و تجمع افراد باعث زشت شدن چهره مرکز استان شده و این برای شهر و دیار ما در نزد مهمانانی که از استان های دیگر به کرمانشاه سفر می کنند، خوب نیست.

معاون هماهنگ کننده انتظامی کرمانشاه با اشاره به وجود ۳۶۴ مغازه ضایعاتی در شهر کرمانشاه، یادآور شد: ۱۵۴ مورد آن ها دارای محجوز فعالیت هستند اما ۲۱۰ مورد دیگر فاقد مجوز بوده و قارچ گونه در محلات و مناطق حاشیه ای شهر رشد کرده اند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۷۳ درصد سرقت های رخ داده کرمانشاه جزو سرقت های خرد محسوب می شوند، ادامه داد: همانگونه هم که گفته شد ضایعاتی ها عموما به محلی برای تجمع معتادان متجاهر تبدیل شده اند، افرادی که به تنهایی ۶۰ درصد این سرقت ها را مرتکب می شوند.

سرهنگ اکبری همچنین وضعیت کرمانشاه در زمینه سرقت های مهم را از میانگین کشوری مطلوب تر ارزیابی کرد و گفت: در مجموع نیز سال گذشته نسبت به سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشته ایم.

این مقام انتظامی گفت: بدون شک با ساماندهی مغازه های ضایعاتی، فضای شهری کرمانشاه زیباتر شده و از سوی دیگر با شناسایی تعداد بیشتری از مالخران اموال مسروقه و معتادان متجاهر شاهد کشف بیشتر سرقت ها و کاهش این پدیده خواهیم بود.

وی تصریح کرد: طی هماهنگی های صورت گرفته با کمپ ماده ۱۶ و در حاشیه اجرای طرح ساماندهی ضایعاتی ها، بالغ بر ۱۰۰ نفر از معتادان متجاهر نیز جمع آوری به این مرکز منتقل خواهند شد.

سرهنگ اکبری در پایان از اهتمام پلیس و دیگر دستگاه های مسئول برای اجرای هرچه بهتر مغازه های ضایعاتی با همکاری دستگاه قضائی خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح و طرح های مشابه راضیتمندی مردم نیز جلب و شاهد افزایش امنیت در سطح شهر کرمانشاه باشیم.

در این جلسه نمایندگان استانداری، فرمانداری، داستانی و دستگاه های خدمات رسان نیز حضور داشتند و به بیان نظرات خود پرداختند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری پلیس کرمانشاه