آئین رونمایی از سردیس ۶ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در میدان آزادگان کرمانشاه برگزار شد.

آئین رونمایی از سردیس ۶ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در میدان آزادگان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش چویر نیوز همزمان با هفته بسیج و به منظور زنده نگه داشتن یاد شهدا و فرهنگ شهادت سردیس 6 شهید والامقام مهدی نوروزی، قاسم سلیمانی، ابومهدی‌ المهندس، حمداله د‌کامی زاده، ستار عباسی و احمد متوسلیان در میدان آزادگان شهر کرمانشاه نصب گردید.

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در این مراسم اظهار کرد: افرادی که در راه خدا شهید شدند زنده هستند و نزد پروردگارشان روزی می گیرند.
وی افزود: این موضوع یعنی شهدا به مقام لقاء الله رسیدند که نشانگر جایگاه بزرگ شهیدان است و ما باید از سیره آن‌ها الگو بگیریم و الگو سازی کنیم.
افشین آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه نیز اظهار داشت: اولین گلوله های جنگ توسط ظالم وبا چکیدن اولین قطره خون مظلوم فرهنگ مقاومت شکل می گیرد و مادام که یک ملت بتواند آن فرهنگ را حفظ بکند به عنوان یک ذخیره و داشته بزرگ فرهنگی از آن استفاده می کند.
آزادی افزود: ملت سربلند ایران در تطور خود بعد از وقوع انقلاب اسلامی فرماندهان عزیزی مثل جاوید الاثر متوسلیان و سلیمانی ها را داده است.
این فرهنگ در دل خود تکثیر پیدا کرده و بزرگانی مثل ابو مهدی المهندس را آفرید، عزیزانی مثل شیر سامرا مهدی نوروزی را خلق کرد. این فرهنگ عزیزی مثل شهید ستار عباسی را خلق کرد که حاج قاسم سلیمانی به دستان این شهید عزیز بوسه زد. شهیدی مثل حاج حمداله دکامی را خلق کرد که خیلی از بسیجیان ایشان را درک کرده و بر مهربانی و عظمتش صحه می گذارند.
گفتنی است که ساخت این سردیس ها با حمایت شهرداری کرمانشاه و به دست هنرمندان حوزه هنری استان کرمانشاه ساخته و توسط شهرداری منطقه 8 جانمایی گردید.

  • منبع خبر : چویرنیوز