استاندار کرمانشاه گفت: هیچ گونه تصمیمی برای افزایش قیمت نان در استان نداریم و نانوایی‌ها باید ساعات کاری پخت و خدمات را رعایت کنند. به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» چهارشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری ضمن تأکید بر تقویت فرآیندهای بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها و […]

استاندار کرمانشاه گفت: هیچ گونه تصمیمی برای افزایش قیمت نان در استان نداریم و نانوایی‌ها باید ساعات کاری پخت و خدمات را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» چهارشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری ضمن تأکید بر تقویت فرآیندهای بازرسی، نظارت و کنترل قیمت ها و نحوه تأمین و توزیع کالاهای صنعتی و کشاورزی اظهار داشت: جهاد کشاورزی و صمت موظف هستند در چارچوب وظایف در این حوزه با جدیت کار کنند و در این دوره انتقال دولت مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

وی پیگیری تخلف برخی کشتارگاه های مرغ را خاطرنشان ساخت و گفت: با برخورد قانونی از هرگونه سوء استفاده احتمالی این متخلفان جلوگیری شود.

بازوند، تنظیم بازار داخلی کالاهای کشاورزی شامل بازرسی و نظارت بر قیمت، تأمین و توزیع و مدیریت نظارتی مطلوب بازار کالاهای کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در دوره انتقال که وزرای جدید سرکار می آیند باید بیش از گذشته برای این موضوع توان و وقت بگذارید و هر سازمانی که متولی کار است باید تلاش شبانه روزی داشته و برای پاسخگویی به مردم باشند زیرا مردم امید دارند ستاد تنظیم بازار در حوزه محصولات کشاورزی که مسوولیت را برعهده گرفته است با جدیت بیشتری اقدام کند.

استاندار کرمانشاه خطاب به معاون هماهنگی امور اقتصادی گفت: در ۴٨ ساعت آینده باید در جلسه ای با جهاد کشاورزی وضعیت فعالیت های نظارت بر نحوه عرضه و کنترل قیمت های کشاورزی بررسی و حتما با کم کاری احتمالی برخورد شود.

وی ضمن اشاره به تغییرات صورت گرفته در خصوص انتقال دبیرخانه محصولات کشاورزی از وزارتخانه صمت به جهاد کشاورزی تأکید کرد:اگرچه قبول داریم بسیاری از فرآیندها در سطح کشور تصمیم گیری می شود ولی انتظار دارم در سطح استان مدیریت مناسبی برای نظارت و کنترل انجام شود.

مقام ارشد استان ادامه داد: مشکلی به لحاظ کالای های اساسی نداریم و در خصوص نان نیز تصمیمی برای افزایش قیمت نداریم ولی نحوه نظارت بر فعالیت ها صحیح نیست و باید نظارت جدی وجود داشته باشد تا رضایت مردم جلب شود در واقع بحث اصلی روی نظارت است.

در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۲هزار و ۵۰۰ واحد خبازی فعال است.