نشست تقدیر از صنایع همکار در پیک بار تابستان ۹۹ با حضور مهندس مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرزی دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مشترکین صنعتی که در پیک بار سال ۹۹ با این شرکت همکاری کرده بودند، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع […]

نشست تقدیر از صنایع همکار در پیک بار تابستان ۹۹ با حضور مهندس مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس مرزی دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مشترکین صنعتی که در پیک بار سال ۹۹ با این شرکت همکاری کرده بودند، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، مهندس امیدعلی مرآتی در نشستی که با جمعی از مدیران صنایع استان در سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق داشت، بیان کرد: باتوجه به سرمای هوا و کمبود سوخت نیروگاه ها که منبع اصلی تولید برق آنها گاز است، انتظار می رود همانند روزهای گرم تابستان در این روزهای سرد نیز مشترکین صنعتی با شرکت توزیع برق استان کرمانشاه همکاری کنند.

وی با اشاره به قطعی برق ۲ ساعته صنایع استان ، افزود: صنایع استان با عقد تفاهم نامه همکاری، نصب و استفاده از دیزل ژنراتورها و مدیریت مصرف برق می توانند ما را در این شرایط سخت یاری دهند و از تخفیفات برق مصرفی و گازوئیل رایگان بهره مند شوند.

مهندس مرآتی با بیان اینکه سعی کرده ایم کمترین قطعی برق را داشته باشیم، گفت: باتوجه به شرایط دشوار کمبود انرژی، کمترین خاموشی را نسبت به سایر استان ها داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه، ۱۰ درصد مصرف استان نسبت به سال قبل در این فصل افزایش یافته است، اظهار کرد: اگر هر مشترک یک لامپ ۱۰۰ وات خاموش نماید، خاموشی برق نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه ابراز کرد: حدود ۳۵-۵۰ درصد از مصرف گاز کشور در نیروگاه‌های برق مصرف می شود و هر مترمکعب گاز حدود ۳/۷ کیلوات ساعت انرژی برق تولید می کند.

وی همچنین از یک در میان کردن چراغ های معابر داخل شهر به صورت زیگزاگ به تعداد ۳۹ هزار چراغ و به قدرت صرفه جویی شده ۴.۴۶ مگاوات خبر داد و گفت: خاموش شدن یک چراغ ۲۵۰ وات خیابانی در حدود ۳/۶ کیلوات ساعت در ۲۴ ساعت صرفه جویی انرژی دارد و این به معنی صرفه جویی در یک مترمکعب گاز است.

وی با ارائه راهکارهایی در جهت جلوگیری از خاموشی برق مشترکین استان کرمانشاه، اضافه کرد: خاموش کردن معابر بین شهری (اداره راه) به قدرت ۴ مگاوات، اجرای برنامه های تبلیغاتی مدیریت مصرف از طریق رسانه و جراید، به مدار آوردن دیزل های ژنراتور امورهای توزیع برق و مکاتبه با ادرات کل استان جهت صرفه جویی در مصرف برق و گاز ازجمله اقدامات دیگر این شرکت است.

در ادامه، مهندس مرزی دبیر خانه صنعت معدن و تجارت استان کرمانشاه ضمن تقدیر از صنعتگرانی که در کاهش پیک بار تابستان همکاری داشته اند، گفت: امیدوارم با همکاری شرکت توزیع برق و صنایع، از مشکل کمبود انرژی با کمترین خسارت به صنایع عبور کنیم.

مهندس فرهاد مرزی با اشاره به شرایط بیکاری در استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد تا از قطعی برق شهرک های صنعتی کاسته شود و با مدیریت مصرف برق در منازل، قطعی برق در صنایع نداشته باشیم.

در پایان نیز صنایع همکار، مشکلات و موانع پیش آمده خود را با مهندس مرآتی مطرح کردند و خواستار حل آنها شدند. در این نشست از واحدهای صنعتی که در سال ۹۹ بیشترین همکاری را در مدیریت مصرف انرژی برق با شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه داشتند، با اهداء تندیس و لوح تقدیر، قدردانی بعمل آمد