هیات ورزشهای ناشنوایان متشکل از ۱۷ رشته ورزشی یکی از گسترده ترین هیات های ورزشی است که با توجه به جامعه تحت پوشش از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد. جمعیت ۲ درصدی ناشنوایان با مطالبات فراوان در عرصه های ورزشی پایاپای و تنه به تنه ورزشکاران شنوا در پی تصاحب سکوهای قهرمانی می […]

هیات ورزشهای ناشنوایان متشکل از ۱۷ رشته ورزشی یکی از گسترده ترین هیات های ورزشی است که با توجه به جامعه تحت پوشش از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد. جمعیت ۲ درصدی ناشنوایان با مطالبات فراوان در عرصه های ورزشی پایاپای و تنه به تنه ورزشکاران شنوا در پی تصاحب سکوهای قهرمانی می جنگند. این قشر با توجه به نوع معلولیتی که دارند و محدودیت های ارتباطی، بعضا در بیان خواسته ها و طلب نیازهایشان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند از اینرو تشکیلات متولی ورزش ناشنوایان بار مسئولیت سنگینی را بر دوش می کشد که در صورت هدایت از سوی فردی آگاه، متخصص و دلسوز می تواند کشتی ورزش ناشنوایان را به ساحل قهرمانی هدایت کند تا این قشر در عرصه ورزش به حداقل هایی از حق خود دست یابند.
***
به گزارش چویر نیوز مجمع انتخاباتی هیات ورزشهای ناشنوایان استان کرمانشاه به ریاست دکتر مهران تیشه گران و دیگر اعضای مجمع برگزار شد. در انتخابات این مجمع و پس از اخذ آرای اعضا از میان دو کاندیدای حاضر، حامد دارابی با ۱۲ رای از ۱۷ رای ممکن حائز اکثریت آرا گردید وسکان هدایت این هیات را برای مدت چهار سال بر عهده گرفت.
در ادامه برگزاری مجمع انتخاباتی هیات ورزشهای ناشنوایان استان کرمانشاه دکتر مهران تیشه گران اظهار نمود: کرمانشاه با داشتن ۱۴ ورزشکار در تیم ملی جز سه استان برتر کشور است، با توجه به این ظرفیت ها و گستردگی رشته های تحت پوشش هیات ناشنوایان، کار برای رئیس هیات سخت و دشوار خواهد بود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در این نشست اظهار نمود: انتظار داریم که فدراسیون نگاه ویژه ای به کرمانشاه داشته باشد. صابر رحیمی از رئیس منتخب هیات ناشنوایان خواست، به شهرستانها توجه شود و در بحث استعداد یابی، آموزش مربیان و برگزاری کلاس های مربی گری اهتمام ویژه ای صورت پذیرد.

حامد دارابی پس از کسب آرای مجمع و انتخاب شدن به عنوان رئیس هیات ناشنوایان استان کرمانشاه اظهار نمود: استعداد یابی به عنوان یک اصل در دستور کار من قرار خواهد داشت که با همکاری بهزیستی و سایر دستگاه های ذیربط سعی در شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای ورزشی ناشنوا در استان خواهیم داشت.
وی افزود: باید به جایی برسیم که ورزشکاران ناشنوا در کنار ورزشکاران شنوا با یکدیگر رقابت کنند؛ این پتانسیل در ورزشکاران زن و مرد ناشنوای ما وجود دارد.
رئیس منتخب هیات ورزشهای ناشنوایان استان کرمانشاه گفت: قابل قبول نیست که در تیم های ملی ورزشکاران کرمانشاهی زیادی حضور داشته باشند اما از وجود مربیان آنها استفاده نشود! انتظار ما این است که به تعداد ورزشکاران اعزامی به المپیک از وجود مربیان کرمانشاهی هم استفاده شود.