شهرام کرمی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گذشت بیش از دو هفته از مراسم تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه علیرغم گذشت این مدت هنوز تکلیف هیات رئیسه شورا و بویژه انتخاب سرپرست برای شهرداری کرمانشاه مشخص نشده است. وی افزود: تاخیر در انتخاب سرپرست برای شهرداری کرمانشاه درحالی است […]

شهرام کرمی در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به گذشت بیش از دو هفته از مراسم تحلیف اعضای شورای شهر کرمانشاه، اظهار کرد: متاسفانه علیرغم گذشت این مدت هنوز تکلیف هیات رئیسه شورا و بویژه انتخاب سرپرست برای شهرداری کرمانشاه مشخص نشده است.

وی افزود: تاخیر در انتخاب سرپرست برای شهرداری کرمانشاه درحالی است که شهرداری به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین نهادهای شهری نقش مهمی در زندگی روزمره مردم دارد.

دادستان کرمانشاه به وظایف مهم شهرداری ها اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها از موسسات عمومی غیر دولتی هستند که وظایف گوناگونی در حوزه‌های مختلف شهرسازی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی، خدماتی و … را برعهده دارند و نقش آنها در افزایش کیفیت زندگی و ارتقاء سلامت روانی و اجتماعی مردم غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: بنابراین شورای شهر به عنوان مرجع انتخاب شهردار می تواند تضمین کننده منافع شهروندان بوده و نقش مهمی در بهبود عملکرد شهری بازی کنند، اما با وجود اهمیت موضوع و استعفای شهردار کرمانشاه با پایان دوره پنجم شورای اسلامی، هنوز سرپرستی برای شهرداری کرمانشاه از سوی شورای شهر انتخاب نشده است.

کرمی با بیان اینکه شورای شهر کرمانشاه به جای تمرکز بر انجام وظایف محوله درگیر برخی حواشی شده، اعلام کرد: از آنجایی که شهر کرمانشاه همانند بسیاری از شهرهای دیگر با مسائل مختلف اجتماعی، کالبدی، زیست محیطی، تامین خدمات و تأمین آسایش و آرامش مردم روبروست، تاکنون شورای شهر کرمانشاه در راستای اجرای وظایف قانونی خود مبنی بر انتخاب شهردار اقدامی نکرده که این موضوع تنها موجب بروز مسائل و مشکلات مختلف برای شهروندان و در نتیجه تضییع حقوق آنها شده و حتی به نوعی سازمان‌های تابعه و کارکنان شهرداری را نیز در انجام وظایف خود با نوعی سردرگمی روبرو می کند.

وی اظهار کرد: باتوجه به مشکلاتی که اخلال در برگزاری جلسات شورای شهر برای شهر کرمانشاه بوجود آورده، براساس قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی و به موجب پیشگیری از تضییع حقوق عامه مقرر است موضوع انتخاب شهردار در چارچوب قانون هرچه سریعتر و به قید فوریت در دستور کار قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه یادآورشد: تاکید می شود در اولین جلسه پیش رو اقدامات لازم مبنی بر انتخاب شهردار انجام گیرد و نتیجه به این مرجع منعکس شود.

وی در خاتمه گفت: بدیهی است عدم انجام وظایف قانونی محوله طبق دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه و دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن مستوجب پیگرد قانونی خواهد بود.

طی دو جلسه گذشته به دلیل اختلاف و یا غیبت برخی اعضا، جلسه شورای شهر برای انتخاب هیات رییسه و انتخاب سرپرست شهرداری به نتیجه نرسیده است.