تخصیص مبالغ جمع آوری شده از جریمه تاخیر اقساط جهت امور خیریه. چویر نیوز- محمدرضا نجفی شعاع، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه که به مناسبت سیزدهمین سالگرد تاسیس بانک مهر ایران و در جمع خبرنگاران حاضر گردید با اشاره به مطلب فوق گفت: مبالغ جمع آوری شده از محل هزینه […]

تخصیص مبالغ جمع آوری شده از جریمه تاخیر اقساط جهت امور خیریه.
چویر نیوز- محمدرضا نجفی شعاع، مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه که به مناسبت سیزدهمین سالگرد تاسیس بانک مهر ایران و در جمع خبرنگاران حاضر گردید با اشاره به مطلب فوق گفت: مبالغ جمع آوری شده از محل هزینه دیرکرد اقساط که به آن وجه التزام گفته می شود در امور عام المنفعه هزینه می شود.
نجفی افزود: هزینه دیر کرد اقساط نوعی ضمانت است که باعث انضباط مالی مشتریان بانک های شده و وجه تمایز بین مشتری خوش حساب و بد حساب است . در بانک مهر ایران این مبالغ با منابع بانک ادغام نشده و صرفاً به فعالیت های خیریه اختصاص داده می شود.
وی یکی دیگر از خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران را کالا کارت مهر نامید و افزود: کالا کارت مهر یک طرح خرید اقساطی کالا برای افزایش قدرت خرید مردم است که با کارمزد ۴ درصد امکان خرید کالا را از فروشگاه های طرف قرارداد بانک فراهم می آورد.
مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه دسترسی آسان به خدمات بانکی و نحوه محاسبه امتیاز همچنین عملیاتی نمودن روش های منحصر به فرد بانکداری الکترونیک را از جمله ویژگی های نوین بانک دانسته و گفت : دربانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای توسعه بانکداری الکترونیک و تحقق بانکداری بدون کاغذ برنامه های اصلاح ساختار الکترونیکی کردن عملیات اجرایی بانک و ایجاد یک بانک تمام الکترونیک و گسترش خدمات بانکداری الکترونیک مانند افتتاح حساب ودرخواست تسهیلات به صورت آنلاین درکنارسایرخدمات موبایل بانک و اینترنت بانک فراهم شده است با این اقدامات تمامی عملیات بانکی در این بانک به صورت غیر حضوری و بدون استفاده ازکاغذ قابل انجام است. این امکان نقش بسزایی درحفاظت ازمحیط زیست، حذف رفت وآمدهای غیرضروری وتسریع در ارائه خدمات بانکی به مشتریان ایفا می کند.

نجفی شعاع با اشاره به امتیازات منحصر به فرد بانک گفت : بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۱۸٫۶% بالاترین درصد کفایت سرمایه و با ۱% نسبت مطالبات به مصارف کمترین ریسک مطالباتی در میان بانک های کشور ، رتبه هفتم در میان بانک های سود ده ایران ، بالاترین درصد رشد منابع در سه سال اخیر در میان سیستم بانکی دارا می باشد.
لازم به ذکر است بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۲۴ شعبه و ۱۳۶ پرسنل در سطح استان خدمات متنوع بانکی را به ۴۰۹ هزار مشتری ارائه می نماید.