تعداد جانباختگان تصادفات در ۱۶ نقطه حادثه خیز معرفی شده توسط پلیس راهور در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۳ نفر بوده است که این آمار با توجه به اقدامات ترافیکی انجام گرفته به ۱۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

تعداد جانباختگان تصادفات در ۱۶ نقطه حادثه خیز معرفی شده توسط پلیس راهور در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۳ نفر بوده است که این آمار با توجه به اقدامات ترافیکی انجام گرفته به ۱۰ نفر کاهش پیدا کرده است.
به گزارش چویر نیوز به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه؛ دکتر نادر نوروزی در خصوص معرفی ۱۶ نقطه حادثه خیز و تعداد جانباختگان گفت: پلیس راهور طی نامه ای ۱۶ نقطه حادثه خیز را که دارای اولویت هستند مطرح نموده که در این راستا معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه در کلیه نقاط حادثه خیز اقدامات اساسی انجام داده است .
وی افزود:تعداد جانباختگان تصادفات در ۱۶ نقطه حادثه خیز معرفی شده توسط پلیس راهور در سال ۱۴۰۱ حدود ۲۳ نفر بوده است که این آمار با توجه به اقدامات ترافیکی انجام گرفته به ۱۰ نفر کاهش پیدا کرده است و این یعنی کاهش ۶۰ درصدی تصادفات را در نقاط مذکور داشته ایم .

وی تصریح کرد : بیشتر تصادفات در شب و بزرگراه‌ها اتفاق می افتد و با نصب تابلوهای محدودیت سرعت هشدارهای لازم به رانندگان داده شده است ، دانستن این نکته هم ضروری است که در بزرگراه‌ها حداقل و حداکثر سرعت پیش بینی شده است که اگر سرعت از مقدار ۷۰ کیلومتر برساعت کمتر باشد این خود حادثه ساز خواهد شد .

شهردار کرمانشاه تصریح کرد : بیشترین تاکید پلیس راهور در بحث تصادفات مربوط به نصب تجهیزات معبر مانند دوربین کنترل سرعت ،حفاظ ایمنی ،سرعت گیر ،علائم و تابلوهای معبر میباشد که در این راستا توانسته ایم ۱۷ سامانه دوربین ثبت تخلفات در بزرگراه‌ها و بخش مونیتورینگ ترافیک پلیس راهور را نیز راه اندازی کنیم ،در ۱۶ نقطه معرفی شده توسط پلیس راهور تنها سه نقطه به اصلاح هندسی نیاز داشته است که توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری اصلاح هندسی انجام و اجرایی شده است .

نوروزی عوامل انسانی را به عنوان مهم ترین عامل تصادفات عنوان کرد و افزود: عدم استفاده از کلاه ایمنی و لباس متناسب راکبین موتورسوار و حرکات نمایشی و مارپیچ در بزرگراه‌ها و خیابان های شریانی از جمله عوامل اصلی تصادفات محسوب می شوند که طبق دستورالعمل معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری در شورای ترافیک استانداری می بایست رانندگان پر خطر به مقامات قضایی معرفی شوند .

دکتر نوروزی گفت : فرهنگ ترافیکی مردم به گونه ای است که با مشاهده پلیس تخلفات کمتری انجام می دهند و متاسفانه در این زمینه ،افزایش نیروهای پلیس به عنوان یکی از بازدارندگان حوادث رانندگی مطرح شده است .

وی در پایان به مهمترین اقدامات انجام شده توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری کرمانشاه اشاره کرد و افزود : نصب دوربین ثبت تخلف ،نصب استاپر در خطوط متعدد ،نصب چراغ چشمک زن ،پل عابر پیاده و خط کشی معابر از جمله اقدامات ترافیکی شهرداری کرمانشاه است .

  • منبع خبر : روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه