دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از کاهش مدت زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه در کرمانشاه به 13 ساعت خبرداد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از کاهش مدت زمان صدور گواهی عدم سوء پیشینه در کرمانشاه به ۱۳ ساعت خبرداد.

به گزارش چویرنیوز شهرام کرمی در جمع خبرنگاران، بااشاره به نظارت هایی که بر فعالیت دادسراهای استان صورت می گیرد، اظهارکرد: در این راستا، بصورت ماهیانه وضعیت عملکرد آنها به شکل آماری مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: بررسی آمار شکوائیه های ارسالی به دادسراهای استان، صدور گواهی عدم پیشینه، شعب نامتعارف، پرونده‌های مسن، بازداشتی‌ها، قرارهای موقوفی تعقیب، ترک و تعلیق تعقیب و … در این نظارت ها مورد توجه قرار می گیرد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین به منظور ارائه خدمات بهتر کارکنان دادسرا به مردم، برای نیروهای جدید الاستخدام دوره های آموزشی بویژه در بحث آشنایی با خدمات الکترونیک برگزار می شود.

وی همچنین از راه اندازی سامانه سجل قضایی کشوری در دادسرای کرمانشاه هم خبرداد و گفت: باتوجه به تاکیدات دادستان کل کشور مبنی بر ضرورت بررسی آخرین وضعیت پرونده های افراد به ویژه کسانی که تقاضای صدور گواهی عدم سوء پیشینه را دارند،با اقدامات انجام شده دسترسی لازم به سامانه سجل قضایی کشوری برای تمام دادستان ها و روسای دادگاههای عمومی بخش استان کرمانشاه فراهم شده است.

کرمی یادآورشد: در این سامانه وضعیت پرونده های افراد در سراسر کشور به صورت خلاصه در یک صفحه نمایش داده می شود، که این امر صدور گواهی عدم سوء پیشینه را برای مرجع قضایی راحت تر و سریعتر خواهد کرد.

به گفته این مسئول، راه اندازی این سامانه باعث شده است تا طی یکسال گذشته میانگین مدت پاسخگویی به در خواست صدور گواهی عدم سوء پیشینه در استان از ۵۱ ساعت به ۱۳ ساعت کاهش پیدا کند.

وی در ادامه همچنین از تکمیل و به روز رسانی بانک اطلاعات مجرمین حرفه ای، خطرناک و سابقه دار در استان هم خبرداد و گفت: با توجه به اینکه پایگاه اطلاعاتی قوی می‌تواند در جلوگیری از وقوع جرم و کنترل مجرمان حرفه ای و نیز تصمیمات واحد قضایی در رسیدگی به پرونده های اشخاص تاثیر داشته باشد، بنابراین این بانک اطلاعاتی مورد بروز رسانی قرار گرفت.

کرمی تاکید کرد: ضرورت دارد، اراذل و اوباش و افرادی که زمینه ارتکاب جرم دارند شناسایی و مورد رصد دستگاه قضایی، انتظامی و نهادهای امنیتی قرار گیرند و باید پیش از وقوع و ارتکاب جرم، مانع اقدامات آنها شد.

به گفته این مسئول، تاکنون اطلاعات ۷۲۶ نفر از مجرمین حرفه ای، خطرناک و سابقه دار در استان در این بانک اطلاعاتی ثبت شده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای کرمانشاه