در راستای تصویب دانشکده توانبخشی کرمانشاه جلسه‌ هم اندیشی راه اندازی دانشکده برگزار شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این نشست گفت: موافقت اصولی وصدور مجوز راه اندازی دانشکده توانبخشی و سه رشته همزمان در آن ، اقدامی ارزشمند و بسیار کم نظیر است و در این بین تلاش معاونت آموزشی دانشگاه ،دیگر همکاران […]

در راستای تصویب دانشکده توانبخشی کرمانشاه جلسه‌ هم اندیشی راه اندازی دانشکده برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این نشست گفت: موافقت اصولی وصدور مجوز راه اندازی دانشکده توانبخشی و سه رشته همزمان در آن ، اقدامی ارزشمند و بسیار کم نظیر است و در این بین تلاش معاونت آموزشی دانشگاه ،دیگر همکاران و همچنین پیگیری های نمایندگان محترم مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بویژه نایب رییس مجلس آقای دکتر مصری بسیار قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه دکتر مرادی بیان کرد:دانشکده توانبخشی یکی از دانشکده های مهم و کاربردی است و رشته های آن بسیار پر کاربرد بوده و بر همین اساس مورد نیاز استان و کشور است.

وی اظهار داشت:همه باید تلاش کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم در جهت راه اندازی دانشکده به بهترین نحو صورت گیرد و پذیرش دانشجو در سال آینده انجام شود.

رئیس دانشگاه تاکید کرد:پس از راه اندازی این دانشکده و رشته های کاردرمانی، فیزیوتراپی و گفتار درمانی باید پیگیری ها و اقدامات لازم برای راه اندازی رشته های ادیومتری و اپتومتری در دانشگاه انجام شود.

وی با بیان اینکه کمبود فضای فیزیکی مشکلی است که تمام دانشکده ها با آن مواجه هستند تاکید داشت: باید راه‌اندازی ساختمان جدید دانشکده دندانپزشکی در محل پردیس دانشگاه در سریع ترین زمان ممکن انجام شود تا انتقال دانشکده توانبخشی به محل فعلی دانشکده دندانپزشکی انجام گیرد.

دکتر مرادی گفت: علوم پزشکی کرمانشاه در چند روز اخیر موفقیت های بسیاری را کسب کرده است که شامل سه عمل جراحی کاشت حلزون به صورت همزمان (که موفقیت بسیار بزرگی برای دانشگاه است)، انجام دو عمل پیوند کلیه (پس از وقفه ای که ایجاد شده بود ) و بسته شدن قرداد دادهای مهم تجهیزاتی از جمله دستگاه فوق پیشرفته توموتراپی می باشد.

وی افزود: نیاز به خدمات توانبخشی با راه اندازی دو مرکز استروک سنتر در بیمارستانهای فارابی و امام رضا (ع) با امکانات ویژه و مجهز این بیمارستانها به صورت جدی احساس می شود همچنین در بیمارستان سوختگی نیز به خدمات فیزیوتراپی ویژه نیاز هست و با راه اندازی دانشکده توانبخشی تا حدودی این نیازها مرتفع خواهد شد.

در ادامه معاون آموزشی دانشگاه نیز با بیان اینکه اقدامات لازم برای راه اندازی این دانشکده برای جذب هیات علمی، تامین فضای ساختمانی و تامین فضای فیزیکی توانبخشی انجام شده گفت:در هر سه رشته جذب هیات علمی صورت گرفته و هم اکنون مشکلی در بحث هیات علمی این دانشکده نداریم.

دکتر خزایی تاکید کرد: باید در کوتاه ترین زمان ممکن گروه های آموزشی دانشکده توانبخشی مشخص شده و در این دانشکده مستقر شوند.

وی عنوان کرد: با تلاش های انجام شده در سال آینده در این دانشکده پذیرش دانشجو خواهیم داشت و بخش پذیرش دانشجوی بین الملل در رشته های دانشکده توانبخشی نیز باید فعال می شود.

  • منبع خبر : پرتال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه