چویرنیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ دکتر امیر کرمی مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرمن، توضیحاتی در خصوص وضعیت سلامت آب کرمانشاه ارائه کرد. وی گفت: راجع به اخبار و شایعاتی که در فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شهر […]

چویرنیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ دکتر امیر کرمی مدیر گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرمن، توضیحاتی در خصوص وضعیت سلامت آب کرمانشاه ارائه کرد.

وی گفت: راجع به اخبار و شایعاتی که در فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شهر کرمانشاه مطرح است به استحضار می‌رساند با توجه به خشکسالی و کاهش میزان آب منابع زیر زمینی و با هدف جبران و کاهش قطعی آب شرب شهروندان، اخیرا شرکت آب و فاصلاب کرمانشاه به صورت اضطراری، میزان برداشت از آب سد گاوشان را به بیش از دو برابر سال گذشته افزایش داده است و برای این منظور اقدام به تکمیل تصفیه خانه آب در شهر کرمانشاه نموده است.

کرمی افزود: همزمان با آغاز به کار و بهره برداری از تصفیه خانه مذکور و به علت افزایش ناگهانی آب تصفیه شده، ورودی به مخازن دخیره شهر کرمانشاه، موجب ایجاد تلاطم و شناور شدن ذرات از قبل ته نشین شده در کف مخازن آب شده است که همین عامل موجب ایجاد کدورت در شبکه توزیع در برخی از نقاط شهر گردیده است که اصلاًجای نگرانی ندارد.

وی تاکید کرد: کدورت به خودی خود مشکل بهداشتی نیست و تاثیری روی آلودگی میکروبی ندارد.

دکتر کرمی با بیان اینکه تلاشگران شرکت آب وفاضلاب در حال مدیریت و سامان دهی این موضوع هستند، گفت: مشکلی که از دیروز حادث شده بود در حال برطرف شدن است.

وی تاکید کرد: شهروندان عزیز مطمئن باشند آب شبکه توزیع از نظر وجود عامل گندزدا(کلر باقیمانده) و کیفیت میکروبی هیچ مشکلی ندارد و همکاران سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی و شرکت آبفا بصورت مستمر شاخص های کیفی آب را کنترل می کنند.