به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه: سیروس شهبازی مدیر عامل گاز استان اظهار داشت درسال ۱۴۰۰ گازرسانی به ۱۳۰ روستا دراستان انجام گردیده وهم اکنون ۱۷۹۲ روستای استان گازدارمی باشند. وی افزود: درحال حاضر ۸۴ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار و هم اکنون نیز گازرسانی به ۳۵۳ روستا که اکثراً در […]

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان کرمانشاه: سیروس شهبازی مدیر عامل گاز استان اظهار داشت درسال ۱۴۰۰ گازرسانی به ۱۳۰ روستا دراستان انجام گردیده وهم اکنون ۱۷۹۲ روستای استان گازدارمی باشند.
وی افزود: درحال حاضر ۸۴ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار و هم اکنون نیز گازرسانی به ۳۵۳ روستا که اکثراً در مناطق مرزی و صعب العبور می باشند بعلاوه دو شهر ریجاب و ازگله با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان دردست اجرا می باشد که با انجام آن ضریب نفوذ گازرسانی در بخش روستایی به ۹۴ درصدارتقاءخواهد یافت.
شهبازی بیان داشت: علاوه بر موارد مذکور همچنین گازرسانی به ۲۵ روستا نیزدر مرحله مناقصه گذاری و ۱۶۳ روستا نیز در مرحله طراحی می باشند.
ایشان عنوان کرد:دراستان کرمانشاه از مجموع ۲۵۴۶ روستای دارای سکنه تعداد ۲۳۰۰ روستا قابل گازرسانی می باشند که از این تعداد ۱۷۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار می باشند،این درحالیست که هم اکنون ۱۷۹۲ روستا ازنعمت گازطبیعی برخوردار گردیده است.
مدیرعامل گاز استان در پایان افزود: درحال حاضر ۶ / ۹۹ درصد خانوارهای شهری با گازرسانی به ۳۰ شهر و بیش از ۶۵۰ هزار مشترک و ۲۵۰ واحد صنعتی و تولیدی و ۷۴ جایگاه CNG ازگازطبیعی بهره مند و روزانه ۱۵ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف می نمایند.