مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از جان باختن ۳۰۳ نفر و مصدومیت بیش از ۵۶۰۰ نفر در تصادفات امسال استان خبر داد. دکتر سلیم خانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی فوتی های تصادفات استان در سال جاری گفت: در هفت ماهه امسال ۳۰۳ فوتی در تصادفات استان داشته ایم […]

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه از جان باختن ۳۰۳ نفر و مصدومیت بیش از ۵۶۰۰ نفر در تصادفات امسال استان خبر داد.

دکتر سلیم خانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند افزایشی فوتی های تصادفات استان در سال جاری گفت: در هفت ماهه امسال ۳۰۳ فوتی در تصادفات استان داشته ایم که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۷۷ فوتی، ۲۶ نفر افزایش داشته است.

وی افزود: از مجموع فوتی های تصادفات امسال استان ۲۲۹ نفر مرد و ۷۴ نفر زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از مجموع فوتی ها، ۷۱ فوتی مربوط به تصادفات درون شهری و ۱۹۷ فوتی هم مربوط به تصادفات برون شهری است و مابقی در دسته موارد خاص و… دسته بندی می شوند، از جمله افرادی که بطور مثال در محوطه پارکینگ یا هرجای دیگر خودرو دنده عقب گرفته و با برخورد خودرو فوت کرده اند.

خانی تعداد مجروحین تصادفات امسال استان را هم ۵۶۸۱ نفر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد ۱۶۴۷ نفر زن و ۴۰۳۴ نفر مرد هستند.

وی افزود: مجروحین استان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از ۵۰۰ نفری داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بیشتر قربانیان تصادفات استان از ناحیه سر و گردن آسیب دیده اند، گفت: این امر نشان می دهد که اگر استفاده از کمربند ایمنی جدی گرفته شود، تا حد زیادی می تواند از صدمه یا فوت افراد در تصادفات پیشگیری کند.

وی افزود: همچنین آمار بالای فوتی های تصادفات برون شهری نشان می دهد که سرعت بالا نقش مهمی در افزایش قربانیان تصادفات دارد و اگر افراد با سرعت مطئنه رانندگی کنند قطعا خسارات و فوتی ها در این زمینه کمتر خواهد بود.