معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از خرید ۲۰۰ دوربین نظارتی و برنامه ریزی برای خرید ۱۷۰ دروبین ثبت تخلف با مشارکت بخش خصوصی جهت نصب در معابر شهر کرمانشاه خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه محسن ارجمندی با اشاره به نصب دو نوع دوربین در سطح شهر، […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از خرید ۲۰۰ دوربین نظارتی و برنامه ریزی برای خرید ۱۷۰ دروبین ثبت تخلف با مشارکت بخش خصوصی جهت نصب در معابر شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی شهرداری کرمانشاه محسن ارجمندی با اشاره به نصب دو نوع دوربین در سطح شهر، گفت: برخی از دوربین ها نظارتی و جهت پایش تصویری هستند که این نوع دوربین ها با هماهنگی نیروی انتظامی و شورای تامین جاگذاری و نصب می‌شود.

ارجمندی با اشاره به خریداری ۲۰۰ دوربین نظارتی، گفت: برای نصب این دوربین ها، ۱۰۰ نقطه شهر تعیین شده که در هر نقطه دو دوربین نصب خواهد شد.

وی یادآور شد: برای خرید این دوربین ها ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار صرف شده و تاکنون کار نصب ۶۰ دوربین انجام شده است.

ارجمندی افزود: دسته دیگر دوربین‌ها نیز دوربین های ثبت تخلف هستند که انواع آن متفاوت بوده و هریک از آنها برای ثبت نوعی از تخلفات راهنمایی و رانندگی به کار می رود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای خرید و نصب ۱۷۰ دوربین ثبت تخلف در معابر شهر، گفت: از این تعداد ۴۰ تا ۵۰ دوربین برای ثبت تخلف سرعت، ۸۰ تا ۹۰ دوربین برای ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و خط عابر پیاده در تقاطع ها، ۱۵ تا ۲۰ دوربین برای ثبت تخلف ورود به محدوده طرح ترافیک و ۱۵ تا ۲۰ دوربین برای ثبت تخلف ورود به خط ویژه اتوبوس خریداری خواهد شد.

وی با اشاره به هزینه بالای خرید این دوربین ها، گفت: حداقل به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید این دوربین ها نیاز است و در همین راستا پیگیر جذب سرمایه گذار بخش خصوصی هستیم.

وی با اعلام اینکه چندین سرمایه گذار در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند، اظهار کرد: درآمد آنها از محل سهم شهرداری از محل جرائم رانندگی خواهد بود که طی دوره سه تا پنج ساله برگشت سرمایه آنها انجام خواهد شد و پس از آن دوربین‌ها به شهرداری تعلق می گیرد.