‍ چویر نیوز_ در موج چهارم کرونا؛ در صورت استفاده ۹۵ درصد شهروندان از ماسک چرخه ویروس از بین می رود. به گزارش خبرنگار چویر نیوز دکتر شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان کرمانشاه عنوان نمود: در موج چهارم کرونا و در صورت استفاده ۹۵ درصد شهروندان از ماسک می […]


چویر نیوز_ در موج چهارم کرونا؛ در صورت استفاده ۹۵ درصد شهروندان از ماسک چرخه ویروس از بین می رود.
به گزارش خبرنگار چویر نیوز دکتر شکیبا معاون بهداشتی دانشگاه در جلسه ستاد مبارزه با کرونای استان کرمانشاه عنوان نمود:
در موج چهارم کرونا و در صورت استفاده ۹۵ درصد شهروندان از ماسک می توان چرخه ویروس را متوقف نمود.
شکیبا با اشاره به اینکه در موج چهارم شاهد شیوع نوع جدید و جهش یافته کرونا با نام کرونای انگلیسی هستیم که از نظر شدت بیشتر و سرایت بالاتر از نوع چینی بوده و تمامی گروه های سنی حتی کودکان و نوجوانان را هم درگیر می نماید.
وی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در این نوع ویروس به طرز چشمگیری بالاتر از نوع قبلی است افزود خوشبختانه موردی از کرونای انگلیسی در سطح استان مشاهده نشده اما با توجه به پیک چهارمی که در پیش است لذا حتما وارد استان خواهد شد ازاینرو انتظار می رود ۴ الی ۵ماه پیک سنگین را پیش روی داشته باشیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان اضافه کرد که اگر همه ی شهروندان تمامی پروتکل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک را رعایت نمایند هیچ کسب و کاری تعطیل نخواهد شد.
دکتر شکیبا در ادامه افزود: از زمان شیوع کرونا در کشور تا کنون بصورت میانکین ۳۵ درصد از هم استانی ها به این ویروس مبتلا شده اند و از این تعداد ۱۴۷۳ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت نمودند.
گفتنی است که شش شهرستان سنقر، کنگاور، هرسین، پاوه، جوانرود، اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب در وضعیت زرد و مابقی در وضعیت آبی قرار دارند.