️معاون راهداری استان کرمانشاه گفت: ایمن سازی راه‌های ارتباطی، تسطیح جاده‌ها، شانه‌سازی حاشیه راه، اصلاح شیب شیروانی، آزادسازی حریم راه‌ها و پاک‌سازی آن‌ها از مهمترین وظایف طرح راهداری محوری است. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه علی سلیمی معاون راهداری گفت: به منظور انسجام در عملیات […]

️معاون راهداری استان کرمانشاه گفت: ایمن سازی راه‌های ارتباطی، تسطیح جاده‌ها، شانه‌سازی حاشیه راه، اصلاح شیب شیروانی، آزادسازی حریم راه‌ها و پاک‌سازی آن‌ها از مهمترین وظایف طرح راهداری محوری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه علی سلیمی معاون راهداری گفت: به منظور انسجام در عملیات راهداری جاری و دوره ای با بسیج امکانات و نیروهای راهداری به صورت متمرکز در فاز اول محور بزرگراه کربلا از ورودی محور همدان کرمانشاه تا پایانه مرزی خسروی بطول ۳۱۰ کیلومتر در حال انجام است.

سلیمی ادامه داد: در فاز اول این این طرح ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری با ۳۲۰ تن از راهداران در عملیات راهداری محوری حضور دارند.
وی در توضیح طرح محوری راهداری بیان داشت : بر اساس این طرح ضمن شناسایی نقاط نیازمند اصلاح محورهای پرتردد و شریانی به وسیله کارشناسان شناسایی و امکانات آن منطقه شامل نیروها، لجستیک و خدمات مورد نیاز تامین و به اصلاح محور پرداخته می شود.

سلیمی گفت: اقدامات انجام شده در این طرح موجب ارتقاء ایمنی تردد کاربران جاده‌ها شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بستر لازم برای این طرح فراهم شده است و همکاران زحمتکش راهدار با تجمیع ماشین آلات راهداری و تجهیزات موجود در محور بزرگراه کربلا که یکی از محورهای شریانی استان است در حال انجام کار می باشند.

وی افزود: اقدامات اساسی در بخش نگهداری راه شامل: لکه گیری، درزگیری، حذف چاله، رفع خرابی آسفالت، شانه سازی یا تعریض شانه، تسطیح حریم راه، پاکسازی شانه و اصلاح شیب شیروانی راه‌ها می باشد و در بخش ایمنی راه ها اصلاح، تعمیر و رنگ آمیزی پایه تابلو ها، تجهیزات روشنایی، تکمیل و احیای خط کشی و شستشو و رنگ آمیزی ابنیه موجود می باشد.

وی در پایان افزود: استان کرمانشاه داری ۸ هزار و ۵۱ کیلومتر راه می باشد که ۸۹۰ کیلومتر راه شریانی، ۴۱۷ کیلومتر بزرگراه و ۵۲۳ کیلومتر راه اصلی است.