عملیات شستشو چشمه آب سراب قلعه شاهین شهرستان سرپل ذهاب به منظور ارتقاء کیفی و بهداشتی آب شرب مشترکین تحت پوشش، انجام گردید. به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، احمدی مدیر امور آبفا شهرستان سرپل ذهاب ضمن بیان این خبر اظهار داشت: در راستای دستور مدیرعامل محترم شرکت آبفا استان […]

عملیات شستشو چشمه آب سراب قلعه شاهین شهرستان سرپل ذهاب به منظور ارتقاء کیفی و بهداشتی آب شرب مشترکین تحت پوشش، انجام گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، احمدی مدیر امور آبفا شهرستان سرپل ذهاب ضمن بیان این خبر اظهار داشت: در راستای دستور مدیرعامل محترم شرکت آبفا استان کرمانشاه مبنی بر نظارت بیش از پیش بر کنترل کیفیت آب و پیشگیری از آلودگی های احتمالی، شستشو و لایروبی چشمه سراب قلعه شاهین در دستور کار امور آبفا این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: جهت ارتقاء سطح کیفی و به منظور اطمینان از سلامت آب شرب روستاهای بهره مند از آب چشمه سراب قلعه شاهین و به منظور حذف آلایندها و میکرو ارگانیسم های مضر، جلبک و خزه های بستر و مظهر چشمه در قالب برنامه pm (عملیات پیشگیرانه) عملیات پاکسازی شستشو و گندزدایی این چشمه بر اساس دستور العمل های مرکز پایش و کنترل کیفیت آب شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، انجام شد.

احمد احمدی در ادامه خاطر نشان ساخت: در ابتدای این عملیات که ۶ ساعت به طول انجامید دریاچه سراب به صورت کامل تخلیه و عملیات خارج سازی رسوبات ته نشین شده صورت گرفت، سپس دیواره و کف دریاچه به صورت کامل شستشو و با استفاده از مواد گندزدا نسبت به گندزدایی دیواره و کف آن اقدام لازم به عمل آمد.

مدیر امور آب و فاضلاب سرپل ذهاب در پایان بیان نمود: چشمه آب سراب قلعه شاهین تامین کننده آب شرب ۱۶ روستای این شهرستان با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار نفر می باشد.