به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، بااشاره به مشکلات اخیر عشایر استان در تامین علوفه دام هایشان، اظهار کرد: طبق گزارشات واصله در یکی دو ماه اخیر تعدادی افراد غیربومی و سودجو از استان های دیگر با استفاده از دستگاه های مخصوص […]

به گزارش روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه ،شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، بااشاره به مشکلات اخیر عشایر استان در تامین علوفه دام هایشان، اظهار کرد: طبق گزارشات واصله در یکی دو ماه اخیر تعدادی افراد غیربومی و سودجو از استان های دیگر با استفاده از دستگاه های مخصوص و اداوات پیشرفته، مزارع کشاورزی استان را در سطحی گسترده و با قیمت های نامتعارف خریداری، برداشت و ضمن بسته بندی از استان خارج می کنند.

وی بابیان اینکه این مسئله باعث شده تا عشایر و دامداران استان برای تعلیف دام هایشان با مشکل مواجه شوند، تصریح کرد: بالا رفتن کاه و کمبود علوفه جهت پرورش دام، کاهش تولیدات دامی، افزایش قیمت این محصول و در نهایت نارضایتی قشر تولید کننده و زحمت کش عشایر و دامدار استان از جمله تبعات منفی خروج گسترده کاه و کلش از استان است.

دادستان کرمانشاه متذکر شد: باتوجه به اینکه کرمانشاه از قطب های اصلی کشاورزی و دامپروری کشور محسوب می شود، ادامه این روند می تواند به این جایگاه ضربه وارد کند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر شیوع بیماری کرونا و گرفتاری کشورها در بحران امنیت غذایی باعث شده تا احتمال قاچاق کاه و کلش استان از طریق دلالان و افراد سودجو به کشورهای همسایه بالا برود.

کرمی در ادامه از اتخاذ تصمیماتی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی خبر داد و اعلام کرد: باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست قوه قضائیه حمایت از عشایر را در دستور کار قرار داده و برای نجات آنها از این بحران دستورالعمل هایی صادر کرده ایم.

وی یادآورشد: براین اساس، از فرماندهی پلیس راه و نیروی انتظامی استان خواسته ایم تا از خروج هرگونه محموله کاه و کلش به خارج از استان ممانعت به عمل آورند.