شهر یک میلیونی کرمانشاه با تنوع فرهنگی ناشی از مهاجر پذیر بودن سفره فرهنگی رنگین و زیبایی را بوجود آورده که با برنامه ریزی می توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.

شهر یک میلیونی کرمانشاه با تنوع فرهنگی ناشی از مهاجر پذیر بودن سفره فرهنگی رنگین و زیبایی را بوجود آورده که با برنامه ریزی می توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد.
در غیر این صورت وجود این همه تعدد و تنوع فرهنگی می تواند به تهدیدی جدی تبدیل شود.
به گزارش چویرنیوز ایمان درخشی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه با اشاره به فرصت ها و تهدیدهای تنوع فرهنگی کلانشهر کرمانشاه اظهار نمود: فرهنگ به خودی خود یک پروسه طولانی است لذا برنامه ریزی در این حوزه و نتیجه گیری از اقدامات انجام شده نیز مستلزم زمانی طولانی است.
اما بنده طی 7 ماهی که از زمان قبول مسئولیت در سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه گذشته سعی نموده ام بر اساس توپوگرافی فرهنگی، اجتماعی شهر کرمانشاه برنامه ها را طراحی و اجرا نمایم.
در این برنامه ها تلاش کرده ایم که همه اقشار و گروه های اجتماعی از هر رده سنی و جنسیتی دیده شوند و متناسب با علاقه ها و خواسته های هر یک برنامه هایی را اجرا نماییم.
درخشی افزود: تاکید فراوانی بر احداث فرهنگسراهای جدید با مشخصاتی که بتواند نیاز های متنوع جامعه را تامین نماید داشته ایم. در این راستا ضمن فعال نمودن 6 فرهنگسرای موجود لایحه ای را تنظیم و تقدیم شورای شهر نموده ایم که در صورت تصویب 6 فرهنگسرای استیجاری دیگر به فرهنگسراهای شهر افزوده خواهد شد. همچنین تلاش خواهیم کرد از بودجه مصوب 3 فرهنگسرای دیگر نیز احداث نماییم. به منظور برقراری عدالت در توزیع امکانات و ارائه خدمات فرهنگی، فرهنگسراهای جدید در محلات حاشیه ای و کم برخوردار شهر جا نمایی خواهند شد.
همچنین با موافقت شهردار منطقه 7 مقرر گردید فضایی بلااستفاده متعلق به شهرداری در محله کرناچی برای ساخت فرهنگسرا در اختیار سازمان قرار بگیرد.
وی افزایش فرهنگسراها را با هدف توسعه خدمات فرهنگی به گروه های مختلف هنری، فرهنگی، علمی و… و اجرای برنامه برای اقشار مختلف بویژه کودکان عنوان نمود.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از طرح شهروند شهیر به عنوان یکی از اقدامات سازمان در راستای شناسایی شهروندان خاص صحبت به میان آورد و گفت: در چارچوب این طرح شهروندانی که بدون چشمداشت و بی آنکه دیده شوند و یا مورد توجه مسئولین و رسانه ها قرار بگیرند پس از شناسایی با اهدای تندیس و بج سینه تقدیر به عمل خواهد آمد.

  • منبع خبر : چویر نیوز