معاون سیاسی و امنیتی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان، "گفتمان سازی" برای افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات را بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مهم و الزامی عنوان کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان، “گفتمان سازی” برای افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات را بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری مهم و الزامی عنوان کرد.
به گزارش چویرنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ معاون سیاسی و امنیتی استانداری در سومین جلسه ستاد انتخابات استان که با حضور دبیر ستاد انتخابات، رئیس هیات بازرسی انتخابات، روسای کمیته های ستاد انتخابات و فرمانداران استان در محل سالن جلسات معاونت سیاسی برگزار شد با تاکید بر بیطرفی کامل توسط اعضای ستاد و فرمانداران در انتخابات اظهار داشت: مقام معظم رهبری برای بحث انتخابات به چهار موضوع “مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت” انتخابات تاکید کرده اند که همه باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه انتخابات یک فرآیند است و از ۱۵ مردادماه شروع شده است، افزود: انتخابات یک فرآیند مشخص و زمانبندی شده است که همه ملزم به رعایت این فرآیند هستیم و تمرکز و جدیت را برگزاری هر چه بهتر آن باید افزایش دهیم.
شعبانی از فرمانداران خواست که نسبت به گفتمان سازی در شهرستان ها برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو اهتمام داشته باشند.رئیس ستاد انتخابات استان عنوان کرد: اگر می خواهیم که مشارکت مردم در پای صندوق های اخذ رای با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری افزایش پیدا کند باید به گفتمان سازی در شهرستان ها توجه کنیم.
وی تصریح کرد: راهبرد “مشارکت مردم” موضوعی اساسی و مهم است که به همین منظور در نظر داریم کارگروه های ویژه ای را به منظور شناسایی و حل مشکلات در راستای افزایش انگیزه مردم در انتخابات تشکیل دهیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری با بیان اینکه خواست دشمن عدم حضور و مشارکت مردم در پای صندوق های اخذ رای است، گفت: باید ضمن برنامه ریزی دقیق برای ایجاد بستر به منظور حضور گسترده مردم در انتخابات، تلاش کنیم که انگیزه مردم در پای صندوق های اخذ رای با امیدواری واقعی در جامعه دو چندان شود.
شعبانی ملاک و معیار مجریان در برگزاری انتخابات را رعایت قانون عنوان کرد و گفت: با هر مسئولی که خلاف این موضوع عمل کند با جدیت برخورد خواهد شد و ما وظیفه داریم که با بیطرفی کامل زمینه را برای حضور گسترده مردم و سلامت انتخابات و همچنین ایحاد امنیت و رقابتی برگزار شدن آن فراهم کنیم.
در این جلسه روسای کمیته های ستاد انتخابات و فرمانداران استان به بیان نظرات و پیشنهادات خود به منظور برگزاری باشکوه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری پرداختند.

تهیه و تنظیم: شهنام صدیق صفایی

  • منبع خبر : چویرنیوز