دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل 28 پرونده تخلف انتخاباتی در استان خبرداد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل 28 پرونده تخلف انتخاباتی در استان خبرداد.

حمیدرضا کریمی امروز(9 اسفند)، بااشاره به فاصله زمانی یک روزه تا زمان برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اظهارکرد: از چندماه پیش مجموعه مدیران ارشد و دستگاه های اجرایی استان با تلاش زیادی مقدمات لازم را برای برگزاری یک انتخابات باشکوه در استان فراهم کرده اند.
وی افزود: طی این مدت فرآیندهای انتخابات به خوبی در استان طی شد و در یک هفته اخیر هم که تبلیغات کاندیداها آغاز شده، فضای پرشور و نشاطی را در استان شاهد بوده ایم.
دادستان کرمانشاه در ادامه تصریح کرد: طبق رصدهای صورت گرفته بسیاری از کاندیداها و ستادهای انتخاباتی در یک فضای آرام و بدور از تنش به تبلیغ پرداختند که جای قدردانی دارد.
وی در ادامه به برخی از تخلفات انتخاباتی در این ایام هم اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی این مدت 28 پرونده تخلف انتخاباتی در دادسرای کرمانشاه تشکیل شد که شش فقره آن مربوط به مدیران دستگاه های اجرایی بوده است.
کریمی خاطرنشان کرد: از این تعداد چند پرونده به دلیل تخلف انتخاباتی کاندیداها بوده و 13 پرونده هم مربوط به تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی است.
دادستان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه کاندیداها تنها تا ساعت 8 صبح فردا فرصت تبلیغ دارند، اعلام کرد: باتوجه به اینکه از ساعت 8 صبح فردا تبلیغات کاندیداها ممنوع است، هیچ کاندیدایی حق تبلیغات ندارد.
وی همچنین از فراهم بودن بسترها برای برگزاری یک انتخابات امن، پرشور و رقابتی در کرمانشاه هم خبرداد و گفت: مردم ما بارد یگر با حضور حداکثری در انتخابات تمام توطئه های دشمنان را نقش برآب می کنند و در تعیین سرنوشت خود نقش آفرین خواهند بود.
کریمی در پایان ضمن دعوت از مردم کرمانشاه برای حضور در پای صندوق های رای، اعلام کرد: مردم شهید پرور کرمانشاه همواره در طول سالهای گذشته ثابت کرده اند که پای آرمان های این انقلاب، شهدا و امام شهدا ایستاده اند و اینبار هم با حضور پرشور خود در پای صندوق های رای خاری در چشم دشمنان خواهند شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی دادسرای کرمانشاه