صنف تولید و توزیع محصولات بهداشتی با توجه به متقاضیان زیاد و گردش مالی فراوان تجارتی پُر سود و جذاب تلقی می گردد. وجود واحدهای تولید کننده اقلام بهداشتی علاوه بر پاسخگویی به نیاز بازار استان در ایجاد اشتغال و تولید ثروت نیز موثر می باشند. فعالین این رسته شغلی در کرمانشاه به دلیل موانع […]

صنف تولید و توزیع محصولات بهداشتی با توجه به متقاضیان زیاد و گردش مالی فراوان تجارتی پُر سود و جذاب تلقی می گردد. وجود واحدهای تولید کننده اقلام بهداشتی علاوه بر پاسخگویی به نیاز بازار استان در ایجاد اشتغال و تولید ثروت نیز موثر می باشند. فعالین این رسته شغلی در کرمانشاه به دلیل موانع متعدد و مشکلات پیش روی پای در وادی تولید نمی گذارند و عموما به کار واسطه گری مشغول می باشند، این درحالی است که کرمانشاه در میان استان های غربی مصرف کننده بزرگی برای اقلام بهداشتی بوده و با توجه به موقعیت استان می تواند تامین کننده نیازهای استان های همجوار نیز باشد. لذا فراهم نمودن بستر مناسب و ترغیب پیشکسوتان این صنف به تولید در کنار حمایت از معدود تولیدکنندگان بومی می تواند کرمانشاه را به قطب لوازم بهداشتی استان های غربی تبدیل نماید.

شرکت ساینا سلامت پارس به عنوان تنها واحد تولیدی محصولات بهداشتی پوست و مو در استان شناخته می شود این شرکت فعالیت خود را از ابتدای سال 94 با سه قلم صابون بهداشتی آغاز نمود.
مهندس محمود کریمی مدیر عامل شرکت ساینا سلامت پارس در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار چویر گفت: ساینا سلامت پارس فعالیت خود را در زمینه تولید اقلام بهداشتی از ابتدای سال 94 و با تولید سه قلم صابون آغاز نمود، پس از ثبت اختراع روش تولید جدید در شوینده های جامد و در راستای توسعه کار در حال حاضر 17 قلم محصول بهداشتی شامل شامپو، صابون و پن را در بسته بندی زیبا، کیفیت مناسب و با نام تجاری کلینیک تولید و روانه بازار نموده ایم.
مهندس کریمی افزود از سال 94 به عضویت پارک علم و فناوری درآمده و به عنوان واحد فن آور پذیرفته شدیم.
این تولید کننده محصولات بهداشتی می گوید با توجه به نیاز بازار کرمانشاه و ضرورت های پیش روی در نظر داریم در آینده نزدیک محصول کرم را به تولیدات خود اضافه و کارخانه را به یک واحد داروسازی تبدیل نماییم.
مدیر عامل شرکت ساینا سلامت پارس ادامه داد: کالای تولیدی در این واحد از قدرت رقابت با برندهای بزرگ موجود در بازار برخوردار است و با توجه به تمرکز بر روی کیفیت تولیدات، موفق به جلب نظر مصرف کننده شده ایم. وی هدف از تولید محصولات بهداشتی در استان را ایجاد آرامش در میان خانواده ها با استفاده از محصولات با کیفیت عنوان نمود.
گفتنی است که شرکت ساینا سلامت پارس همزمان با شیوع کرونا ویروس با توجه به نیاز مبرم جامعه به محلول شستشوی دست و علی رغم مشکلات و موانع عدیده در اقدامی ارزشمند پس از اخذ مجوز اقدام به تولید محلول ضدعفونی کننده دست نمود. این واحد تولیدی با حداکثر ظرفیت و بصورت سه شیفت تا کنون 45 هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده در ابعاد 200 سی سی، 900 سی سی و 20 لیتری را روانه بازار کرده و در صورت تامین الکل مورد نیاز قادر خواهد بود تا 20 هزار لیتر دیگر از این محلول شستشوی دست را تولید و روانه بازارنماید.
خبرنگار: بستار