سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از دستگیری باندی خبرداد که 60 میلیارد ریال کلاهبرداری خرید احشام از سراسر کشور داشته اند.

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از دستگیری باندی خبرداد که ۶۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خرید احشام از سراسر کشور داشته اند.

به گزارش چویرنیوز شاهپور کرمی پور با اعلام این خبر، اظهارکرد: طی روزهای اخیر باند شش نفره کلاهبرداری احشام که ساکن یکی از استان های همجوار هستند، در کرمانشاه دستگیر شدند.

وی افزود: طی تحقیقات صورت گرفته از اعضای این باند، مشخص شد تاکنون ۶۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خرید احشام از جامعه هدف خود یعنی عشایر، دامداران و روستائیان داشته اند.

سرپرست دادسرای کرمانشاه در خصوص نحوه انجام کلاهبردای این باند هم گفت: این باند پس از اینکه با فروشندگان دام به توافق می رسیدند، با ارسال رسیدساز جعلی از طریق فضای مجازی برای فروشندگان ادعا می کردند که پول را به حساب آنها واریز کرده اند.

وی یادآورشد: آنها پس از فریب فروشندگان دام، با یک پوشش متفاوت و اجاره وانت بار از طریق سایت دیوار، اقدام به انتقال دام ها به استان خود می کردند.

کرمی پور با بیان اینکه پرونده این باند تاکنون ۲۰ نفر شاکی داشته، افزود: چهار نفر از این شکات از استان کرمانشاه و مابقی آنها از نقاط مختلفی از سراسر کشور هستند.

وی اضافه کرد: این باند شش نفره بوده که چهار نفر از آنها اکنون در بازداشت به سر می برند و دو نفر از آنها که نقش کمرنگی در سرقت ها داشته اند، ضمن رد مظالم با گرو گذاشتن وثیقه های سنگینی آزاد شده اند.

سرپرست دادسرای کرمانشاه در پایان اعلام کرد: در راستای بند ب ماده ۹۶ قانون آئین دادرسی کیفری با توجه به اقرار متهمین چنانچه در خصوص کلاهبرداری احشام شاکی دیگر وجود دارد، می توانند با مراجعه به شعبه ۱۴ بازپرسی دادسرای کرمانشاه نسبت به ثبت شکایت خود اقدام کنند.

  • منبع خبر : چویرنیوز