معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: رفع آبگرفتگی تمامی معابر شهری در کرمانشاه در حال انجام است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه گفت: رفع آبگرفتگی تمامی معابر شهری در کرمانشاه در حال انجام است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه، برومند نامداری، اظهار کرد: با توجه به اعلام هشدار قرمز بارندگی در کرمانشاه و تشدید آن از ساعت سه بامداد، تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و از ساعت ۱۹ شب گذشته دستگاه‌های مرتبط آمادگی لازم را برای شرایط کنونی داشتند، حدود ۶۵۰ نفر در وضعیت آماده باش بودند.

وی افزود: شریان‌های اصلی شهر برای تردد خودروها در شهر کرمانشاه باز است، تعدادی معبر وجود دارد که با توجه به آبگرفتگی برخی معابر مانند زمزم فعلا معبر بسته شده است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: از ساعت سه بامداد با تشدید بارندگی دستگاه‌ها حضور پررنگ‌تری داشتند، از مردم درخواست داریم در صورت تشدید بارندگی و آبگرفتگی قدری صبر کنند و تا زمان کمتر شدن حجم آب تردد کمتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: بیش از یک هفته آماده باش بودیم و لایروبی‌ها را از تابستان انجام داده‌ایم، در طول این مدت شهرداران مناطق، معاونان شهرداران و دستگاه‌های خدمات شهری پای کار بودند.

نامداری خاطرنشان کرد: با توجه به هشدار هواشناسی اعلام شده که فقط مختص کرمانشاه نبوده و به ۳۱ استان اعلام شده و پیش بینی شده که یکصد میلی متر بارش داشته باشیم، ما آمادگی کامل را با تجهیزات و ماشین‌آلات کافی داریم.

وی اضافه کرد: معابری که آبگرفتگی آنها شناسایی شده شامل زیرگذر شهدا، میدان امام حسین (ع) و زیر پل شهید سلیمانی بوده که برای آنها با هماهنگی آتش نشانی هم نیرو مستقر شده است.

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری کرمانشاه ابراز کرد: معبر زمزم به دلیل حجم زیاد آب دچار آبگرفتگی است و آبگرفتگی چهار راه سیلو کاملا برطرف شده است، آبگرفتگی زیر پل سنگر نیز تا ساعات آینده برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس گرفته و در صورت مشاهده آبگرفتگی معابر آن را به همکاران اعلام کنند، برخی منازل نیز ممکن است به دلیل شیب منطقه دچار آبگرفتگی شده باشند که آتش نشانی مشکل آنها را رفع خواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری کرمانشاه