همایش سادات عظیم الشأن با حضور جمعی سادات، مسؤولان و مَردم ولایتمدار در کرمانشاه برگزار شد .

همایش سادات عظیم الشأن با حضور جمعی سادات، مسؤولان و مَردم ولایتمدار در کرمانشاه برگزار شد .
به گزارش چویر نیوز، همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها همایش سادات عظیم الشأن با حضور جمعی سادات، مسؤولان و مَردم ولایتمدار در کرمانشاه برگزار شد.

براساس این گزارش، سادات در این همایش که با حضور عاشقان به حضرت زهرا(س) در مسجد آیت الله میبدی شهر کرمانشاه گرد آمدند به سوگواری پرداختند.

استاد حوزه علمیه قم و عضو بنیاد مهدویت کشور در این جلسه که، همزمان با شهادت حضرت زهرا(س) درباب جهاد تبیین، برگزار شد، اظهار داشت: حضرت صدیقه طاهره(س) هم به خاطر دفاع در راه حق و ولایت به شهادت رسید.

حجت الاسلام محمدصادق کفیل در مسجد آیت الله میبدی کرمانشاه عنوان کرد: زهرای مرضیه در کلام پدر بزرگوارش اینگونه می یابیم که اگر تمام نیکی ها را در یک کالبد استدارج کنیم همه این ویژگی‌ها در وجود مبارک صدیقه کبری است .

وی بیان کرد: صدیقه کبری «خیراهل الارض» است یعنی ایشان در هردو دنیا دارای مقام شفاعت و برکت است در روزی که همه اهل محشر نیازمند شفاعت هستند حضرت زهرای بتول در میان همه مردم میگردد و هم محبانش و هم اینکه دوستدارانِ محبانش را از میان دیگر مردم جدا میکند و همراه ایشان وارد بهشت می‌شوند .

وی بابیان این روایت از ابوهریره عنوان کرد: صدیقه کبری حوریه ای است که در شمایل انسان بر روی زمین آمده است نور حضرت فاطمه چشمان علی را خیره کرده بطوری که امیرالمومنین میگوید فخر من این است که سیدةالنساء العالمین در کابین من است من هم شأن زهرای مرضیه هستم هیچکس نمی‌تواند چنین ادعایی کند که بتواند جایگاهی همانند من برای زهرای اطهر داشته باشد .

این مقام مسئول عنوان کرد: پیامبر اعظم دو مرتبه در بین اصحاب با یکدیگر عقد اخوت بست اما در هر مرتبه علی را برای خودش قرار داد و حتی در تمام احدیثی که از شیعه و سنی داریم نقل شده است که پیامبر همیشه علی(ع) را برادر خودش خطاب میکرد .

حجت الاسلام محمد صادق کفیل با اشاره به این حدیث از امام حسن عسکری (ع) گفت؛ ما اهل بیت حجت خداییم اما مادر پهلو شکسته ما بررما ارجحیت دارد و گریه بر مادر اهل بیت بی نظیرترین ثواب را دارد.

این استاد حوزه علمیه و دانشگاه در ادامه به معنی صدیقه از القاب حضرت فاطمه زهرا پرداخت و گفت : صدیقه به معنی کسی است که عملش با ادعای زبانی یکی است و در بیان اهل بیت بیشتر بر صدیقه شهیده مشهور است .
حجت‌الاسلام کفیل گفت: امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید کسی نمی‌تواند مادر ما را بشناسد اون کریمه حقیقی است که در نسلش کریمه اهل بیت فاطمه معصومه است اگر طاهره مرضیه راضی بشود در محشر؛ همه راضی اند.

وی همچنین در ادامه افزود: فاطمه منصوره میفرماید ولایت من فقط فقط مخصوص یک گروه است و کسانی مرا اطاعت میکنند که از گروه مومنین هستند و آنان از وجودمن بهره میبرند.

حجت‌الاسلام محمد صادق کفیل با بیان اینکه اگر بخواهیم امروزه بر ولایت حضرت فاطمه مطهره باشیم گفت: باید مواظب شبهات رسانه ها و فضای مجازی باشیم بیشترین شبهات مجازی شبهه فاطمی است دشمن میخواهد با این شبهات نسل جوان را از اطاعت خدا و فاطمه زهرا جدا کند زیرا آنان میدانند تنها راه سیطره شان بر جامعه ای بی دین کردن قشر جوان آن جامعه و جداکردن آنان از امامان معصوم است باید مواظب باشیم در زمینی که دشمن برای ما طراحی کرده قدم نگذاریم که تحت ولایت شیطان در خواهیم آمد .

ولایت شیطان اکنون در این زمانه ما صفحات مجازی و رسانه هایی است که خود آن را تهیه و تنظیم کرده و بصورت رایگان یا با قیمت بسیار کم در اختیار نسل جوان و نوجوان قرار میده و از این طریق آنها را دین زده میکند.

کفیل در پایان اظهار داشت: وقتی در فضای مجازی وارد می‌شویم شیطان بر ما چیره خواهد شد اما اگر به نور خدا یعنی همان اهل بیت، رجوع کنیم مارا به ملکوت اعلی میرساند. باید کاری کنیم که جوانان هرچه بیشتر با این مجالس روضه و دعا انس و الفت بگیرند که در راه ولایت خدا قدم بگذارند .

گفتنی است در پایان این مراسم عزاداران بصورت دسته جات سینه زنی از مسجد آیت الله میبدی تا مسجد جامع به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
تهیه و تنظیم: الهام دودمان

  • منبع خبر : چویر نیوز