مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در جهت بهسازي و کاهش تصادفات جاده ای از ابتدای سال جاری تاکنون در ۶۳۳ کیلومتر از راه های استان کرمانشاه انواع عملیات آسفالتی انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در جهت بهسازی و کاهش تصادفات جاده ای از ابتدای سال جاری تاکنون در ۶۳۳ کیلومتر از راه های استان کرمانشاه انواع عملیات آسفالتی انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: با توجه به ویژگی شاخص جاده های استان کرمانشاه که یکی از محورهای اصلی ترانزیت کالا و مسیر اصلی تردد زوار اربعین حسینی(ع) است عملیات روکش آسفالت محور‌های شریانی و اصلی می‌تواند نقش مهمی را در بهبود و سرعت مبادلات اقتصادی منطقه و ایمنی کاربران جاده‌ای ایفا کند.

وی گفت: طی ۷ماهه سال جاری عملیات روکش آسفالت، لکه گیری، شانه سازی و چاله پرکنی در ۶۳۳ کیلومتر از راه‌های استان کرمانشاه انجام شده است.

کرمی افزود: روکش آسفالت رویه نهایی پیمانی ۲۵۲ کیلومتر و روکش آسفالت رویه رگلاژی پیمانی ۱۲۳ کیلومتر انجام گرفته است.

وی درباره دیگر اقدامات آسفالتی انجام شده گفت: شانه سازی آسفالتی بصورت پیمانی ۲۰ کیلومتر، لکه گیری آسفالت پیمانی ۱۱۰ کیلومتر و ۱۱۸ کیلومتر چاله پرکنی، لکه گیری، آسفالت رگلاژی موضعه ای به صورت امانی اجرا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه درباره تناژ آسفالت مصرفی گفت: تناژ آسفالت مصرفی بصورت پیمانی ۳۲۷ هزار و ۷۰۲ تن و تناژ آسفالت مصرفی بصورت امانی ۳ هزار و ۸۲۰ تن است.

کرمی در پایان افزود: جمع کل تناژ آسفالت مصرفی در سطح محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه ۳۳۰ هزار و ۵۲۲ تن است که این تناژ رکورد جدیدی در زمینه تناژ آسفالت در سطح جاده های استان کرمانشاه است.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل راهداری استان کرمانشاه