رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با اشاره به وجود 262 واحد ارائه دهنده خدمت در شهرستان کرمانشاه اظهار داشت:1500 نیرو در قالب 18 مرکز روستایی، 25 مرکز شهری، 144 خانه بهداشت و 75 پایگاه سلامت برای جمعیت یک میلیونی شهرستان کرمانشاه ارائه ی خدمت می نماید.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با اشاره به وجود ۲۶۲ واحد ارائه دهنده خدمت در شهرستان کرمانشاه اظهار داشت:۱۵۰۰ نیرو در قالب ۱۸ مرکز روستایی، ۲۵ مرکز شهری، ۱۴۴ خانه بهداشت و ۷۵ پایگاه سلامت برای جمعیت یک میلیونی شهرستان کرمانشاه ارائه ی خدمت می نماید.
به گزارش چویرنیوز دکتر محمدرضا نادری رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه افزود: به منظور کنترل بهداشت و سلامت شهروندان روزانه بیش از ۲۰ هزار خدمت از سوی همکاران ما در بخش های مختلف ارائه می گردد.
دکتر نادری افزود: به منظور کنترل و پایش بیماری ها کلیه خدمات ارائه شده به افراد همراه با مشخصات فردی آنها در سامانه سیب ثبت می شود. بر اساس این طرح سوابق بیمار در سامانه ثبت می شود که به پزشک برای تشخیص بهتر بیماری و درمان کمک می کند. لذا از شهروندانی که تا کنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند می خواهیم که با مراجعه به پایگاه های سلامت و ارائه ی کد ملی نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه اظهار نمود: در حوزه بیماری های غیر واگیر شایع ترین علت مرگ و میر در کرمانشاه بیماری های قلب و عروق، سرطان ها و بیماری های تنفسی می باشد که برای کنترل آنها چاره ای جز آموزش شهروندی نداریم.
وی خاطر نشان نمود: به منظور کنترل بیماری ها و آموزش شهروندان ۲۹۳ هزار سفیر سلامت در سطح شهرستان کرمانشاه به فعالیت مشغول می باشند.
دکتر نادری در پایان از شهروندان خواست که هرگونه شکایت بهداشتی خود را از طریق سامانه ۱۹۰ مطرح نمایند تا پیگیری شود.

  • منبع خبر : چویرنیوز